KILKA SŁÓW

O MNIE

Nazywam się Renata Nowak i zajmuję się zawodowo słowem pisanym. Pracuję jako redaktor, korektor i content manager. Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Współpracuję z autorami, blogerami i przedstawicielami firm z różnych branż. Redaguję książki, e-booki i treści reklamowe. Piszę i poprawiam artykuły zgodnie z wymogami SEO, przygotowuję teksty na strony internetowe. Systematycznie dbam o podnoszenie swoich kwalifikacji, biorąc udział w kursach i webinarach dla korektorów.

Od dziecka kocham czytać książki i dlatego uwielbiam współpracę z autorami. Usuwam z tekstów błędy, jednocześnie dbając o zachowanie indywidualnego stylu osoby piszącej. Ze względu na prywatne zainteresowania szczególnie bliskie są mi powieści fantasy i historyczne, a także poradniki turystyczne i kulinarne. Od 6 lat zajmuję się też content marketingiem w agencji Ateneo.pl. Do tej pory miałam okazję przygotowywać treści dla Klientów z kilkudziesięciu różnych branż, co daje mi swobodę poruszania się w różnorodnej tematyce.

Oddając tekst w moje ręce, masz gwarancję, że zajmę się nim tak jak swoim. Zadbam o to, by mógł osiągnąć swój pełny potencjał.

Zapraszam do współpracy!

OPINIE

O MNIE

5/5
Pani Renata pracowała nad moją powieścią historyczną „Australijskie piekło” pod kątem redakcyjnym. To niełatwe zadanie zważywszy na to, że dzieło liczy ponad dziewięćset tysięcy znaków i zawiera rozbudowaną bibliografię i przypisy. Wcześniej współpracowałem z uznanym redaktorem Jackiem Ringiem i mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że Pani Renata Nowak zaprezentowała równie wysoką jakość pracy. Zadanie wykonała z pełnym zaangażowaniem, terminowo i bardzo rzetelnie. Więcej, już po zakończeniu redakcji mogłem liczyć na życzliwe uwagi i skorzystałem z tej fachowej pomocy.
RADOSŁAW LEWANDOWSKI
radeklewandowski.pl
5/5
Współpraca z panią Renatą rozpoczęła się podczas prac redakcyjnych mojej debiutanckiej książki. Praca redaktora jest niezwykle istotna, to ona nadaje właściwy kształt dziełu, które zostanie zaprezentowane czytelnikom. Pani Renata wykazała się wielkim profesjonalizmem podczas pracy z moją książką. Jej uwagi, korekta, sprawiły, że tekst ukazał się w najlepszej możliwej formie. Polecam serdecznie wszystkim, którzy potrzebują profesjonalnego podejścia i komunikatywności podczas dopinania na ostatni guzik swojego materiału.
MARCIN WALCZAK
dEGUSTATOR
5/5
Z panią Renatą miałem okazję współpracować przy dwóch projektach. Najpierw zleciłem korektę dużej liczby opisów produktów do sklepu internetowego, a następnie testów rekrutacyjnych dla naszego Klienta. Obydwa zlecenia zostały wykonane profesjonalnie i zgodnie z naszymi wymogami. Polecam panią Renatę jako osobę rzetelną, kontaktową i terminową.
PIOTR MARCINIAK
talentbridge.pl
5/5
HOS Gallery korzysta z pomocy Pani Renaty Nowak w trakcie przygotowywania tekstów kuratorskich towarzyszących naszym wszystkim wystawom. Dzięki jej rzetelnej i uważnej korekcie są publikowane w mediach oraz katalogach wydawanych przez naszą instytucję. Pani Renata jest osobą skrupulatną, doświadczoną ale także niezwykle życzliwą w kontakcie i pracowitą. Korekta i edycja tekstów dokonywana przez nią w sposób bezbłędny, szybki i profesjonalny.
KATARZYNA PISKORZ
hosgallery.pl
5/5
Bardzo polecam współpracę z Panią Renatą Nowak, która od dwóch lat wykonuje dla DESA Unicum korekty biogramów artystów i artykułów z dziedziny historii sztuki do katalogów aukcyjnych. Pani Renata wykazuje się skrupulatnością, terminowością i profesjonalizmem. Zawsze możemy liczyć na jej pomoc w przypadku różnych zleceń, co bardzo doceniamy.
5/5
Z Renatą podjęłam współpracę podczas wydawania mojej pierwszej książki kucharskiej. Nie sądziłam, że mogę trafić na tak zaangażowaną i pracowitą osobę. Redakcja i korekta zostały przeprowadzone bardzo szczegółowo, a ja dostałam wiele cennych rad, które dały mi do myślenia i z pewnością w przyszłości wpłyną na to, w jaki sposób będę tworzyć przepisy i teksty. Jeśli szukacie osoby, która przykłada się do swojej pracy naprawdę profesjonalnie, jest terminowa i cierpliwa, to dobrze trafiliście.
DIANA KOWALCZYK
mientablog.com
5/5
Wysłałam zapytanie z próbnym tekstem do ponad 10 redaktorów. Najbardziej podobała mi się nie tylko redakcja u Pani Renaty, ale również szybki, profesjonalny kontakt i zaangażowanie widoczne w dodanych komentarzach i pytaniach w tekście. Jeśli szukasz redaktorki i korektorki, która sprawi, że napisany przez Ciebie nawet trudny tekst czyta się przyjemnie i szybko, to dobrze trafiłeś. Słowo pisane i praca z nim to na pewno ogromna pasja Pani Renaty. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy realizacja na czas, ogromna staranność, rzetelność, życzliwy i przesympatyczny kontakt, szczerze polecam osobom wymagającym.
KARINA JURGIELANIEC
karinajurgielaniec.pl
5/5
Renata redagowała mój debiut, a jako że to pierwsza książka, to moje zagubienie w temacie było ogromne. Ale kiedy Renata zajęła się moją książką, uspokoiłam się, bo czułam bijący od niej profesjonalizm. Tekstem opiekowała się jak swoim, taki Anioł Stróż mojego „Etalianka”. Jestem jej ogromnie wdzięczna za współpracę! To była czysta przyjemność dla mnie. Poza tym kontakt i terminowość na najwyższym poziomie. Serdecznie polecam!
ALEKSANDRA SZTORC
aleksandrasztorc.pl
5/5
Jestem bardzo zadowolona z jakości oraz poziomu współpracy. Renata wykonała korektę, a w zasadzie redakcję i korektę przepisów do e-booka. Jestem pod ogromnym wrażeniem, z jak wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem podeszła do tego projektu, jednocześnie dając mi wskazówki na przyszłość, które wykorzystam przy publikowaniu na blogu kulinarnym. Profesjonalne podejście, cierpliwość i wyrozumiałość oraz dokładność w działaniu sprawiły, że mam nadzieję na kolejne projekty, a już teraz polecam znajomym, bo wiem jaką wartość otrzymają. Inspirujące dla mnie było to, że niektóre przepisy przetestowała we własnym domu. Takiej korektorki ze świecą szukać! Ja już nie szukam.
ANETA WAROWNA
kolorowyprzepisownik.pl
5/5
Miałam przyjemność poznać Renatę podczas redakcji „Uskrzydlonych”, historii, która traktuje o początkach lotnictwa, wielkiej wojnie i jeszcze większej miłości. W naszej współpracy ujęły mnie jej profesjonalizm i staranność, a przede wszystkim wyczucie między zachowaniem mojej wizji, a tym, by w książce wszystko grało: od szyku wyrazów w zdaniu przez uspójnienie koligacji rodzinnych bohaterów. Współpracę z Renatą rekomendowałabym autorowi, który szuka wymagającego partnera i rzetelnego fachowca.
JOANNA PARASIEWICZ
USKRZYDLENI
5/5
Profesjonalizm, dbałość o szczegóły, precyzja i terminowość – tak określiłabym współpracę z Renatą, która jest świetną redaktorką i korektorką. Jej zaangażowanie w pracę nad tekstem czuć na każdym etapie. Pomoże, doradzi i sprawi, że ostateczna wersja tekstu jest wręcz idealna. To była fantastyczna współpraca! Nie mogłam sobie wymarzyć lepszej redaktorki dla mojego e-booka. Bardzo, bardzo polecam!
KINGA GAJEWSKA
kingagajatravels.pl
5/5
Współpraca z Renatą to sama przyjemność. Jest rzetelna, dokładna i słowna. Polecam serdecznie.
5/5
Renata należy do osób profesjonalnych, pracuje z pełnym zaangażowaniem. Ma sporą wiedzę w pisaniu dla Internetu i nieustannie doskonali swoje umiejętności w zakresie digital media. Jestem pewna, że współpraca z Renatą przyniesie oczekiwane efekty każdemu Klientowi.
PATRYCJA KRYNIEWSKA
edulider.pl
5/5
Renata wykonała dla mnie korektę 5 tekstów blogowych oraz 2 tekstów opublikowanych na stronie. Współpraca przebiegła sprawnie i konkretnie – bez żadnych problemów. Praca została wykonana terminowo i rzetelnie, a kontakt był na bieżąco. Polecam współpracę z Renatą w kwestii redakcji i korekty tekstu.
MARTA KAFAR
atramentowe.wordpress.com

CERTYFIKATY

MOJE KWALIFIKACJE

KONTAKT

Napisz do mnie na kontakt[at]renatanowak.pl lub wypełnij formularz kontaktowy. Możesz także skontaktować się ze mną, wysyłając prywatną wiadomość na Facebooku.

Jeśli chcesz poznać koszt redakcji lub korekty swojego tekstu, to wyślij mi jego fragment do wyceny.

Odpisuję na wszystkie wiadomości, więc jeśli nie masz ode mnie informacji zwrotnej, to sprawdź zakładkę Spam.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Wysyłając formularz ze strony zgadzasz się na politykę przetwarzania danych, których administratorem jest Renata Nowak.